A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Божківський навчально-виховний комплекс "загальноосвітня школа І-ІI ступенів - дошкільний навчальний заклад"
Кролевецької районної ради Сумської області

10.04.2020

Дата: 10.04.2020 12:04
Кількість переглядів: 67

Зарубіжна література. Десяте квітня. Класна робота. Специфіка втілення античного міфу в п’єсі «Пігмаліон».

1.Повторити факти з біографії митця. Завдання «Навпаки»: до слова-відповіді складіть і запишіть питання.

1)Дублін, Ірландія.

2)Збіднілий дворянин.

3)У 15 років.

4)Викладання музики і співу.

5)У 19 років.

6)»Службовим входом».

7)GBS.

8)»Неприємні п’єси».

9)Римейк.

10)1925 р.

2.Опрацюйте міф про Пігмаліона (ми читали цей міф у 6 класі, для зручності текст подам після уроку).

3. Коментар учителя: Шоу «осучаснює» давній міф. Він використовує парадоксальну ситуацію й насичує її подвійним текстом, назвавши п’‎єсу із сучасним сюжетом «Пігмаліоном». Замість майстерні скульптора ми бачимо професора фонетики (вченого) Генрі Хіггінса, який, забившись зі своїм другом Пікерінгом на парі, вирішує провести науковий експеримент з бідною дівчиною- квіткаркою Елайзою Дулітл. Сутність колізій у Шоу полягає в тому, що Хіггінс вирішив за півроку змінити Елайзу завдяки тому, що змінить її вимову «кокні» на правильну вимову аристократки, що дівчину ніхто не зможе відрізнити від справжньої герцогині. Елайза виявилась здібною ученицею, вона не тільки швидко опанувала премудрості фонетики та вишуканих манер, а й зуміла розкрити кращі якості своєї цілісної натури, що в результаті зробило її дуже вишуканою і привабливою, справжньою леді. Але для Хіггінса вона лише вдалий експеримент. Елайза-Галатея не виходить заміж за Хіггінса - їхні шляхи розходяться. Головною у п’‎єсі Шоу є дискусія між Хіггінсом та Елайзою у п’‎ятій дії. Іронічну «гру» з давньогрецьким міфом драматург використав як прийом, за допомогою якого загострює ту драму ідей, яка розгортається у п’‎єсі. В «Пігмаліоні» позначена ціла низка проблем, які тільки позначаються, але не вирішуються.

4.Запишіть порівняльну табличку рис характеру Пігмаліона і Пікерінга за посиланням http://irinarogova.blogspot.com/2020/03/9-2-3.html .

Домашнє завдання: Прослухайте пісню «Пігмаліон» у виконанні Лариси Канарської за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=xSjuKf8BaGA . Про що саме йде мова у пісні? На яку рису сучасного Пігмаліона вказує автор пісні?

Міф

  Афродіта дарує щастя тому, хто вірно служить їй. Так дала вона щастя і Пігмаліонові, великому кіпрському митцеві. Пігмаліон ненавидів жінок і жив самотньо, уникаючи шлюбу. Одного разу зробив він з блискучої білої слонової кістки статую дівчини незвичної краси. Немов жива, стояла ця статуя в майстерні художника. Здавалося, вона дихає; здавалося, що ось-ось вона зрушиться, піде і заговорить. Цілими годинами милувався художник своїм твором і покохав, нарешті, створену ним самим статую. Він дарував статуї дорогоцінне намисто, зап'ястя і серги, одягав її в розкішний одяг, прикрашав голову вінками з квітів. Як часто шепотів Пігмаліон:

  — О, якби ти була жива, якби могла відповідати на мої слова, о, який би був я щасливий!

  Але статуя була німа.

  Настали дні святкувань на честь Афродіти. Пігмаліон приніс богині кохання в жертву білу телицю з визолоченими рогами; він простяг до богині руки і з молитвою прошепотів:

  — О, вічні боги і ти, золота Афродіто! Якщо ви можете дати все благаючому, то дайте мені дружину, таку ж прекрасну, як та статуя дівчини, що зробив я сам.

  Пігмаліон не наважився просити богів оживити його статую, він боявся прогнівити такою просьбою богів-олімпійців. Яскраво спалахнуло жертовне полум'я перед зображенням богині кохання Афродіти; цим богиня нібито давала зрозуміти Пігмаліонові, що боги почули його благання.

  Повернувся художник додому. Він підійшов до статуї і, о щастя, о радість! Статуя ожила! Б'ється її серце, в її очах світиться життя. Так дала богиня Афродіта красуню-дружину Пігмаліонові.

 


« повернутися

School.org.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень