A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Божківська гімназія
Кролевецької міської ради Сумської області

Булінг

Затверджено

 Директор НВК              

____________ О. М. Борщ

 

Порядок

 реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькувавання)

§ 1 Усі працівники закладу та інші особи, яким стало відомо про випадок булінгу повинні повідомляти в письмовій формі керівника закладу  про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних та інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

 

§ 21. Класний керівник викликає батьків або опікунів дитини, яка може бути жертвою булінгу, і повідомляє їм про це.

2. Соціальний педагог (практичний психолог) повинен підготувати опис ситуації дитини в навчальному закладі та в родині на підставі своїх розмов з дитиною, вчителями, вихователями та батьками і розробити план допомоги дитині.

3. План допомоги має включати рекомендації з таких питань:

a) вжиття заходів для забезпечення безпеки дитини, у т.ч. повідомлення компетентних служб про можливий випадок булінгу; 

b) підтримка, яку навчальний заклад пропонує дитині;

c) направлення дитини до спеціалізованого центру для отримання допомоги (за потреби).

 

§ 31. У більш складних випадках (пов’язаних із сексуальним насильством, жорстоким фізичним або психологічним насильством) керівник закладу  створює групу реагування, до складу якої входять директор школи, практичний психолог,соціальний педагог, класний керівник або вихователь дитини, та інші працівники закладу, обізнані із ситуацією або добре знайомі з дитиною.

2. Група реагування повинна підготувати план надання допомоги дитині, який відповідає вимогам, зазначеним у п. 3,  § 2 даного Порядку, та базується на матеріалах, підготовлених психологом закладу (соціальним педагогом), та іншій інформації, отриманої членами групи.

3. Про можливий випадок булінгу проти дитини повідомляється її батькам або опікунам. Група реагування призначає батькам або опікунам зустріч для обговорення проблеми, під час якої батькам або опікунам може бути повідомлено про те, що можливий випадок  реагування буде розслідуватися зовнішньою організацію для забезпечення об’єктивності розслідування. Ведеться протокол такої зустрічі.

 

§ 41. Практичний психолог (соціальний педагог) повинен представити план надання допомоги дитині її батькам або опікунам, рекомендуючи щільну співпрацю під час його виконання.

2. Класний керівник  інформує батьків або опікунів дитини про обов’язок закладу повідомити  про можливий випадок булінгу компетентні органи (прокуратуру, поліцію).

3. Після того, як класний керівник поінформував батьків,  керівник закладу  повідомляє про можливий злочин управлінню освіти, молоді, спорту, культури і туризму, прокуратурі, поліції, відділу у справах сім’ї та молоді.

4. Відповідальність за подальші дії несуть органи, згадані у попередньому пункті.

5. Якщо про можливий випадок булінгу проти дитини повідомляється батькам або опікунам дитини, але факт такого випадку не підтверджується, батьки або опікуни дитини мають отримати інформацію про це в письмовій формі. 

§ 5        1. При реагуванні на повідомлення про випадок булінгу розробляється план  вжитих заходів (втручання). План має знаходитися в особовій справі дитини.

2. Усі працівники закладу та інші особи, яким стало відомо про випадок булінгу або будь-які пов’язані з ним питання в межах своїх службових обов’язків, повинні зберігати конфіденційність, за винятком інформації, яка передається компетентним органам відповідно до порядку реагування.

 

 

Дата: від до Скинути

Поради батькам , щоб їхня дитина не стала жертвою булінгу в школі

ПОРАД БАТЬКАМ, ЩОБ ЇХНЯ ДИТИНА НЕ СТАЛА ЖЕРТВОЮ БУЛІНГУ В ШКОЛІ 1. Пам’ятайте: дитина не може впоратися з булінгом самостійно! Діти зазвичай не розповідають про насилля батькам, тому важливо навчитися розпізнавати ознаки булінгу.

17:06 16.11.2020

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування)

Порядок подання та розгляду  (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування) 1.     Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

09:18 24.06.2020

Роз"яснення щодо застосування наказу МОН

Роз"яснення щодо застосування наказу МОН від 28.12.19 №1646 "Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти"

20:31 21.04.2020

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень